آخرین اخبار
کد مطلب: 146913
سپاه پاسداران؛ شکوه جهان اسلام
تاریخ انتشار : 1401/02/02 13:43:31
نمایش : 644
حداقل در دهه اخير هيچ نيروي نظامي در جهان نتوانسته در مقابل قدرت هاي جهاني چون آمريکا و... اقدامي انجام دهد اما سپاه پاسداران، آمريکا و نيروهاي آمريکايي در منطقه را بارها همانند بمباران عين الاسد و پايگاه هاي رژيم منحوس صهيونيستي در اربيل به چالش کشيد.
به گزارش سلام لرگان، محمد رضا عسکري ارمندي، "پژوهشگر مسائل سياسي و مدرس سواد رسانه اي" در ياداشتي نوشت: دوم ارديبهشت 1358، با فرمان تاريخي حضرت امام خميني (ره)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تأسيس گرديد، تولد سپاه پاسداران از درون انقلاب شکوهمند اسلامي ايران پيامي بزرگ براي امپرياليسم جهان داشت و آن ظهور نيروي نظامي قدرتمند که احياگر شکوه جهان اسلام پس از قرن ها بود. سپاه پاسداران با اراده و رهبري امام خميني (ره)، براي حراست از انقلاب و ارزش هاي انقلابي شکل گرفت و با مديريت و تدبير امام خامنه اي (مدظله العالي)، به نماد و سمبل مقاومت در جهان اسلام تبديل شد.

شروع جنگ عراق بر عليه ايران اگر چه آسيب هاي جاني و مالي زيادي بر کشورمان وارد کرد، اما انگيزه اي بزرگ براي استحکام پايه هاي سپاه شد و با ظهور سرداران بزرگ از دل مردم انقلابي، سپاه به يک قدرت نظامي برتر در منطقه و جهان تبديل شد. به عبارتي اين جنگ، سپاه را در اوج جواني به بلوغ و پختگي رساند و از همان ابتدا به عنوان يک نيروي مردمي در همه عرصه هاي نظامي، امنيتي، فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و.. در راه رسيدن به آرمان هاي انقلاب تلاش کرد.

اما نکته قابل اهميت اين است که سپاه زماني شکل گرفت که جهان تقسيم شده بين کاپيتاليسم غرب به رهبري آمريکا و کمونيست به رهبري شوروي با ارتش هاي مجهز و سلاح هاي پيشرفته در کشورهاي منطقه نفوذ و حضور گسترده اي داشتند اما با وجود اين شرايط سپاه پاسداران مسير مقاومت در منطقه را انتخاب کرد و پس از گذشته چهار دهه از انقلاب در اوج اقتدار و شکوه با پيروي از ارزش هاي اسلامي در بسياري از تحولات منطقه به عنوان حامي ملت هاي مظلوم نقش موثري ايفا مي کند. در واقع راز اقتدار سپاه در مردمي بودن و تکيه کردن بر آرمان هاي امام (ره)، و ارزش هاي اصيل اسلامي است که همگي بخش جدانشدني سپاه پاسداران را تشکيل مي دهند. علاوه براين سپاه از ابتداي تشکيل تا به امروز در کنار ارتش جمهوري اسلامي همانند دو برادر که پشتوانه يکديگر هستند به ميهن و مردم خدمت کرده و در اين راه هميشه بر ارزش هاي اصيل انقلاب تأکيد کرده، نکته بسيار مهمي که باعث قدرتمند شدن سيستم نظامي – امنيتي کشور شده، به خصوص که پس از انقلاب به دليل موضع گيري جمهوري اسلامي ايران در قبال نظام سلطه جو حاکم بر جهان چالش هاي متفاوتي را پيش روي نيروهاي مسلح ايران قرار داد، اما نقش سپاه در عبور از بحران هاي امنيتي بخصوص در داخل و خارج از مرزهاي کشور نقش مهم و تأثير گذاري بوده است.

حداقل در دهه اخير هيچ نيروي نظامي در جهان نتوانسته در مقابل قدرت هاي جهاني چون آمريکا و... اقدامي انجام دهد اما سپاه پاسداران، آمريکا و نيروهاي آمريکايي در منطقه را بارها همانند بمباران عين الاسد و پايگاه هاي رژيم منحوس صهيونيستي در اربيل به چالش کشيد.

پيروزي هاي مکرر سپاه پاسداران در تحولات منطقه به خصوص در عراق و سوريه سيلي محکمي بر پيکره آمريکا و متحدين منطقه اي و جهاني اش بود، سيلي که موجب ترس و نگراني بسياري از دشمنان ايران شد، در واقع با وجود همکاري سپاه و ارتش، نظام جمهوري اسلامي ايران از هيچ تهديد داخلي و خارجي ترسي به خود راه نمي دهد، علاوه بر اين نيروهاي بسيجي که در مقابل هر گونه تحولات و اقدام خارجي بر عليه کشور هميشه داوطلب و آماده باش هستند، اين نهاد مقدس را به يکي از قدرتمند ترين نيروهاي نظامي جهان تبديل کرده است.

در چهل سال اخير تمام نقشه هاي دشمنان اين مرز و بوم با شجاعت سرداران و سربازان سپاه پاسداران با شکست مواجه شد، اما اين ابتداي مسير است و تا اهتزاز پرچم صاحب الزمان (عج)، و تشکيل حکومت حضرت مهدي موعود (عج)، مسير سپاه ادامه خواهد داشت، دوم ارديبهشت براي همه ايرانيان يادآور شکوه تاريخ ايران و ايجاد امنيت و آرامش در داخل و خارج از مرزها و براي ملت هاي مسلمان مظلوم جهان يادآور منجي و قهرماني است در برابر نظام هاي سلطه جو که در برابر ملت هاي مظلوم به هر اقدام شرم آوري دست مي زنند همانند جنايات رژيم کودک کش صهيونيستي يا آنچه سعودي ها در يمن انجام دادند.

انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 جهت عضويت در کانال های خبري سلام لردگان روی تصاویر کليک کنيد
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس