آخرین اخبار
کد مطلب: 146753
​افزايش عجيب خودروهاي بدون پلاک در شهر لردگان
تاریخ انتشار : 1400/07/28 10:05:12
نمایش : 114
متاسفانه مدتي است که جامعه شهري با معضلي بنام خودروهاي پلاک مخدوش و عدم وجود پلاک و قرار دادن پلاک در پشت شيشه مواجه شده است. انتظار مي رود پليس راهور با اين رانندگان متخلف برخورد قانوني داشته باشد.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان، امروزه با توجه به توسعه چشمگير جمعيت در سطح شهرها، استفاده از وسايل نقليه در مقايسه با گذشته روند افزايشي داشته است، به گونه اي که گفته مي شود داشتن خودرو براي هر خانواده از نان شب هم واجب تر است.

شايد شما هم متوجه اين نکته شده باشيد که اخيرا تعداد خودروهايي که فاقد پلاک در خيابان‌ها در تردد هستند زيادتر شده است و نيز خودروهايي که اگر چه پلاک دارند اما پلاک آنها خوانا نيست. روشهاي مختلفي هم براي ناخوانايي پلاک استفاده مي‌شود مانند پخش روغن هاي تيره بر روي پلاک، گلي وخاکي کردن پلاک، استفاده از اسپرس هاي مخصوص ، استفاده از کاورهاي پلاستيکي تيره و .

اما نکته مهم اين است که با افزايش استفاده از خودروها نظارت و نحوه کنترل از طرف نهادهاي مسئول مستقيم و غير مستقيم نيز چند برابر شده است.

اما آنچه قابل تامل است چرايي افزايش بي سابقه خودروهاي بدون پلاک در سطح شهر لردگان است و به عبارتي به دليل عدم نظارت و برخورد مناسب موجب شده که طي چند ماه اخير اين پديده در لردگان افزايش يابد به نحوي که به يک معضل اساسي براي شهروندان تبديل شده است.

در واقع عده اي با سوء استفاده از اين موقعيت اقدام به ايجاد مزاحمت هاي فراوان و گسترده براي شهروندان، ويراژ و تبديل خيابان ها به پيست مسابقه ماشين راني مي کنند.

متاسفانه مدتي است که جامعه شهري با معضلي بنام خودروهاي پلاک مخدوش و عدم وجود پلاک و قرار دادن پلاک در پشت شيشه مواجه شده است. انتظار مي رود پليس راهور با اين رانندگان متخلف برخورد قانوني داشته باشد.

اما مسئله اين است در صورتي که تصادفي رخ دهد و خودرو بدون پلاک اقدام به فرار نمايد چه کسي پاسخگو است؟ 
چرا با تردد خودروهاي بدون پلاک در سطح شهر لردگان برخورد جدي نمي شود؟ 
قوانين در مورد تردد خوردهاي بدون پلاک چه مي گويد؟ 
گفته مي شود اکثر اين خودروها (شوتي ) هستند که هر بار با پلاکي تردد مي کنند! آيا اين صحت دارد؟ در صورت صحت چه تدبيري براي حل اين مسئله شده است؟

انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 جهت عضويت در کانال های خبري سلام لردگان روی تصاویر کليک کنيد
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس