آخرین اخبار
کد مطلب: 126325
نماينده مردم شهرستان‌هاي لردگان و خانميرزا مطرح کرد:
90 روستاي لردگان و خانميرزا با تنش جدي آب شرب مواجه است
تاریخ انتشار : 1399/05/09 08:56:20
نمایش : 453
نماينده مردم شهرستان هاي لردگان و خانميرزا در مجلس شوراي اسلامي در نشست مسئولان وزارت نيرو گفت: وجود رودخانه‌هاي خرسان و کارون از قابليت‌هاي منحصربه فرد استان چهار محال و بختياري است اما هم‌اينک اين منطقه با مشکل آب شرب و کشاورزي مواجه است که همت والاي مسئولان را در رفع اين مشکلات مي‌طلبد.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ حسين باميري، حسين باميري افزود: وجود رودخانه‌هاي خرسان و کارون از قابليت‌هاي منحصربه فرد اين منطقه است اما هم‌اينک اين منطقه با مشکل آب شرب و کشاورزي مواجه است که همت والاي مسئولان را در رفع اين مشکلات مي‌طلبد. در  نشست با مسولان وزارت نيرو اظهار داشت: با توجه به اينکه ظرفيت‌هاي منحصربه فردي در حوزه آب و کشاورزي در اين منطقه وجود دارد اميد است با ايجاد زيرساخت‌هاي لازم بتوان از اين ظرفيت‌ها در راستاي رشد و توسعه استان بهره‌گيرد کرد.

حسين باميري افزود: وجود رودخانه‌هاي خرسان و کارون از قابليت‌هاي منحصربه فرد اين منطقه است اما هم‌اينک اين منطقه با مشکل آب شرب و کشاورزي مواجه است که همت والاي مسئولان را در رفع اين مشکلات مي‌طلبد.

در اين نشست باميري  با بيان اينکه ضريب محروميت چهارمحال و بختياري مخصوصا شهرستان‌هاي لردگان و خانميرزا در مقايسه با ساير استان‌ها بالا است، اظهار داشت: با توجه به اينکه تنها ظرفيت استان وجود آب است ايجاب مي‌کند نوع نگاه با رويکرد تامين منابع مالي در تهيه طرح‌هاي مطالعاتي در تخصيص آب متفاوت از گذشته باشد.

نماينده مردم لردگان و خانميرزا در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: علي‌رغم قرار گرفتن شهرستان‌هاي لردگان و خانميرزا در سرشاخه کارون، 50 روستاي اين شهرستان‌ها از طريق تانکر آبرساني مي‌شود و 90 روستاي آن با تنش جدي آب شرب مواجه است. در دو سال گذشته اجراي سد خرسان 3 با کمبود اعتبارات تعطيل شده که نياز به اعتبارات پيوسته دارد.

انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 جهت عضويت در کانال های خبري سلام لردگان روی تصاویر کليک کنيد
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس