آخرین اخبار
کد مطلب: 126298
کرونا همچنان در کمين جان گروه هاي پرخطر جامعه نشسته است
تاریخ انتشار : 1399/04/01 10:38:36
نمایش : 254
رئيس دانشگاه علوم پزشکي، خدمات بهداشتي و درماني چهارمحال و بختياري گفت: طي ۲۴ ساعت گذشته کرونا جان دو بيمار مسن سال ديگر در اين استان را گرفت.
 به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ به نقل از جهانبين نوز؛ مجيد شيراني رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد در تشريح آخرين وضعيت شيوع بيماري کوويد ۱۹ در سي و يکمين روز از خردادماه ۹۹ در چهارمحال و بختياري افزود: متاسفانه با جان باختن دو بيمار ديگر مبتلا به کرونا، شمار فوتي هاي ناشي از اين بيماري در استان به ۴۰ نفر رسيد.

وي تصريح کرد: از ابتداي شيوع بيماري کوويد ۱۹ تاکنون ۱۹۳۷ بيمار با علايم باليني مشکوک به اين بيماري در مراكز درماني استنان بستري شده اند.

به گفته وي، طي ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپايي، تست ۱۰ مراجعه کننده بيمارستاني با علايم باليني مشکوک به بيماري کوويد ۱۹ که در مراكز درماني بستري شده بودند مثبت قطعي اعلام شد.

وي، تعداد نمونه هاي گرفته شده از ابتداي شيوع بيماري کوويد ۱۹ تا کنون در استان را ۸۶۳۹ مورد اعلام کرد و افزود: هم اکنون ۴۷ بيمار مثبت قطعي و مشکوك به بيماري كرونا در مراكز درماني استان تحت مراقبت و درمان هستند كه از اين تعداد ۳۲ نفر مثبت قطعي و مابقي در انتظار پاسخ نتايج آزمايشات براي رد يا تاييد بيماريشان هستند.

دکتر شيراني گفت: هم اکنون ۱۰ بيمار با شرايط بحراني و حال عمومي نسبتاً بد در بخش هاي مراقبت ويژه مراکز درماني استان تحت مراقبت و درمان هستند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان، رعايت فاصله گذاري فيزيکي و هوشمند با جديت بيشتر و استفاده از ماسک، را ضرورت اجتناب ناپذير اين روزها و روزهاي آينده عنوان کرد و يادآور شد، بروز بيماري کرونا در كودكان با علائم خفيف تر به معناي عدم ابتلاي اين گروه سني به بيماري نيست و در درصدي اندكي از اين عزيزان بيماري كرونا مي تواند با عوارض شديد و ناگوار حتي مرگ و مير همراه باشد.

وي ادامه داد: اگر چه بيماري کوويد ۱۹ در کودکان، نوجوانان و جوانان معمولاً با علائم خفيف تري بروز مي نمايد اما اين گروه سني مي توانند، انتقال دهنده بيماري کرونا به مسن سال ها و افراد داراي بيماري هاي زمينه و بروز علايم شديد و عوارض ناگوار در اين دسته از افراد باشند.

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس