آخرین اخبار
کد مطلب: 124724
آبشار آتشگاه لردگان يکي از بي‌نظيرترين جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري ايران به شمار مي‌رود+عکس
تاریخ انتشار : 1395/12/14 10:32:40
نمایش : 3901
آبشار آتشگاه در 190 کيلومتري شهرکرد، ۴۰ کيلومترى شهر لردگان، پس از روستاهاى ميلاس و سردشت شوش در روستاى آتشگاه قرار دارد
به گزارش سلام لردگان، اين آبشار زيبا که به آبشار مينياتوري شهرت دارد يکي از بي‌نظيرترين جاذبه‌هاي طبيعي و گردشگري ايران به شمار مي‌رود. آبشار با حرکت مواج خود سکوت منطقه را مي‌شکند و بي‌بديل‌ترين جلوه‌هاي طبيعي را رقم مي‌زند.

مسير اين آبشار از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان را فضاي سرسبز از انواع درختان و گياهان جنگلي فراگرفته است. شيب زياد و پستي و بلندي‌هاي دره، آبشارهاي کوچک متعددي را ايجاد کرده است.

رودخانه خرسان يکي از سرچشمه‌هاي اصلي رودخانه بزرگ کارون و از ارتفاعات برفگير دنا و زاگرس مرکزي در جنوب استان اصفهان و شمال کهگيلويه و بوير احمد سرچشمه مي‌گيرد و پس از الحاق چندين رود و چشمه ديگر در استان چهار محال بختياري وارد استان خوزستان مي‌شود.

آبشار آتشگاه  لردگان

جاده آسفالته‌، نشيمنگاه، آلاچيق، سرويس بهداشتي و دسترسي به روستاهاي اطراف از امکانات موجود درآبشار آتشگاه لردگان است.

روستاى آتشگاه که خاطرات سرداران عيلامى را به ياد مى‌آورد،‌ دره‌‌اى تنگ و زيبا با خصوصيات بکر و طبيعى است. در ميان دره، نهر خروشانى جارى است و سنگ‌هاى آهکى و گچى و درختان کهنسال گردو، چنار، بلوط و زبان‌گنجشک پيرامون آن را فرا گرفته‌اند و شيب زياد و پستى و بلندى‌هاى جابجاى آن آبشارهاى کوچک متعددى را در طول ۳ کيلومتر ايجاد کرده است.

اين منطقه آب و هوايى معتدل متمايل به گرم دارد و‌ در ميان دره هوا به شدت خنک و روح‌‌افزا است و کمى تأمل در آن خستگى راه را از تن آدمى به در مى‌کند.

در فاصلهٔ‌ ۲۰۰ مترى دو آبشار نسبتاً بزرگ که هر هفته در ايام تعطيل پذيراى مسافران از راه رسيدهٔ دور و نزديک است،‌ خودنمايى مى‌کنند که در پيوند با عناصر زيباى طبيعى مانند دره ، سبزه‌زار و اقليم مناسب، ‌فضاى بسيار فرحبخشى را جهت گذران اوقات فراغت و تفرج فراهم مى‌آورند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 



جهت عضويت در کانال های خبري سلام لردگان روی تصاویر کليک کنيد
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس