آخرین اخبار
کد مطلب: 124721
پارک جنگلي پروز و چشمه برم مال خليفه ميزبان گردشگران نوروزي+ عکس
تاریخ انتشار : 1395/12/22
نمایش : 4191
پارک جنگلي روستاي پروز يکي از چندين تفرجگاههاي گردشگري در بخش فلارد مي باشد که مسافرين ايام فراغت يا تعطيلات خود را در اين مکان تفريحي گردشگري، سپري مي کنند.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان، روستاي پروز در منطقه پشتکوه در بخش فلارد از توابع شهرستان لردگان، استان چهارمحال و بختياري است.

روستاي پروز در فاصله ۱۷۸ کيلومتري از مرکز استان (شهرکرد) واقع شده اين روستا به دليل پوشش گياهي که اکثر با درختان بلوط آراسته شده و نيز وجود رودخانه‌هاي پرآب و پارک جنگلي پروز مورد توجه کوهنوردان ، گردشگران و طبيعت گردان قرار گرفته و يکي از جاذبه‌هاي طبيعي به حساب مي‌آيد گردشگاه زيباي پروز با طبيعت بهشت‌گونه خود و قرارگيري در امتداد دره‌اي سرسبز، سالانه ميزبان هزاران گردشگر از داخل و خارج استان مي‌باشد. محيط دنج و خلوت، سايه درختان بلند و قد برافراشته، چشمه‌هاي زلال، شاليزارهاي سرسبز و درختان جنگلي پيرامون آن، از ويژگي‌هاي جالب توجه اين گردشگاه به شمار مي‌روند. جاده آسفالته، فضاي سبز، سکوي نشيمن، سرويس بهداشتي، پارکينگ و دسترسي به واحدهاي اقامتي لردگان، مهم‌ترين زيرساخت‌هاي اين منطقه زيبا و دلنشين است.
 
پارک چشمه برم مال خليفه
پارک چشمه برم مال خليفه يکي از چندين تفرجگاههاي گردشگري در بخش فلارد مي باشد که مسافرين ايام فراغت يا تعطيلات خود را در اين مکان تفريحي گردشگري، سپري مي کنند.

شهر مال‌خليفه در بخش فلارد از توابع شهرستان لردگان ،استان چهارمحال و بختياري است. اين شهر با 1750 متر ارتفاع از سطح دريا در 175 کيلومتري جنوب شرقي شهرکرد واقع شده و مرکز بخش فلارد در شهرستان لردگان مي‌باشد.

شهرمال خليفه در کنار  يک کوه صخره اي به بلنداي 260 متر واقع مي باشد و دقيقا در مجاورت اين کوه سنگي واقع شده که منظره طبيعي زيبايي را بوجود آورده است.چشمه سارهاي فراواني از اين کوه منشعب شده که باعث بوجود امدن برم(barm) مال خليفه در ضلع شرقي کوه شده است که پارک و استراحتگاه به شمار مي‌آيد.زمينهاي زراعي برنج و گندم بوسيله آب اين برم سيراب مي شوند. ساکنين اين شهر به لهجه لري بختياري صحبت مي کنند. در  بختياري به چند خانواده که در کنار هم زندگي مي کنند "مال" گفته مي شود.حد فاصل مال خليفه و خنگ پارک و چشمه برم قرار دارد که ميزبان هزاران نفر مسافر ، گردشگر و توريست مي باشد.

 بهترين فصل سال براي ديدن منطقه بهار و پاييز است,درخت‌هاي بلوط و بنه و زرشک و انجير زيادي در اين منطقه يافت مي‌شود.

انتهاي پيام /630 ل
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 جهت عضويت در کانال های خبري سلام لردگان روی تصاویر کليک کنيد
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس