آخرین اخبار
کد مطلب: 126008
امام جمعه لردگان:
توجه به شهرك صنعتي سبب ايجاد اشتغال و رونق توليد مي شود
تاریخ انتشار : 1398/03/17 15:13:48
نمایش : 251
امام جمعه لردگان گفت: عدم اشتغال زايي در سالهاي اخير باعث شد که مسئله اشتغال جوانان ناهنجاري هايي را به وجود آورد و مسئولين بايد در ابتداي امر مسئله شهرک صنعتي را جهت اشتغالزايي اصولي پيگيري نمايند و معضل بيکاري و فساد را برطرف نمايند .
 به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي تاج زاد امام جمعه شهرستان لردگان در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته؛ ابتدا خود و نمازگزاران را به رعايت تقواي الهي دعوت نمود و با اشاره به حديثي از امام علي عليه السلام که مي فرمايند: بهترين سفارش به بندگان و بهترين کارنامه نزد خداوند داشتن تقوا است.
 وي در ادامه به فرستادن هدايا توسط انسان ها در هنگام مرگ اشاره کردند وعنوان دانست بنا بر فرموده پيامبر(ص) در هنگام مرگ همه انسان ها مي بايست هدايايي از دنياي خود نزد خداوند ارسال نمايند.
 تاج زاد گفت: همه اعمال انسان در آخرت در مورد وزن و ميزان قرار مي گيرد و اين ميزان ملاک اعمال انسان‌هاست البته در اين ميزان نتيجه ظاهري حاصل نيست بلکه رعايت حدود اعمال ملاک است در همين خصوص بنابر فرموده ائمه اطهار موازين وجود مبارک ائمه انبيا ملاک است و اعمال انسانها با وجود مبارک انبيا مورد ميزان و سنجش قرار مي گيرد.
 ايشان در ادامه عنوان دانستند بنابر فرموده امام محمد باقر عليه السلام آن چيزي که اعمال انسانها را سنگين و وزين مي کند ذکر شريف صلوات بر محمد و آل محمد(ص) است و ديگر سنجش سنگين اعمال اخلاق خوش و حسن خلق است.
خطيب جمعه لردگان گفت: زيارت ائمه باعث سنگيني اعمال انسانها است که در هنگام مرگ و عبور از پل صراط به فرموده امام رضا عليه السلام باعث مي‌شود اعمال ها سنگين شود و داراي وزن معنوي شود.
 
امام جمعه لردگان در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته از همه نمازگزاران خواستند با اتمام ماه مبارک رمضان به درگاه خداوند متعال عاجزانه مسئلت نمايند که خداوند همه ما مومنان را مورد لطف و بخشش خود قرار دهندو
 
 وي در ادامه به بيانات مقام معظم رهبري در خطبه‌هاي نماز عيد فطر مبني بر تقواي جوانان سپردن امورات به جوانان معنوي و داراي بصيرت اشاره کردند ايشان همچنين به ديدار مقام معظم رهبري در ديدار مسئولين مبني بر وحدت امت مسلمان به پشتيباني و امتهاي مسلمان ازهمديگر اشاره کردند: معظم له، مسئولين را به پرهيز از تفرقه و همچنين امتها مسلمان را به پرهيز از تفرقه سفارش کردند  و کليد واژه «وحدت امت مسلمان» را راهگشا دانست.
 ايشان به جلسه امتهاي عرب مرتجع در کشور بحرين براي معامله قرن اشاره کردند و عنوان دانستند امتهاي عرب مي بايست به دامن وحدت امت مسلمان برگرداند و سر لوحه کار خود را در حمايت از مردم مظلوم فلسطين قرار دهند.
 ايشان به سخنان منافقانه  وزير امور خارجه آمريکا مبني بر ادامه مذاکرات بدون پيش شرط عمل فريبانه ديپلماتيک اشاره کردند که مقام معظم رهبري فرمودند: ما فريب اين سياست بازي‌ها را نمي‌خوريم و استراتژي فريب آنها را با وحدت و همدلي مسئولين و مردم نقش بر آب خواهيم کرد.

 امام جمعه لردگان اشاره داشتند: معظم له فرمودند: مذاکره با آمريکا به معني چشم پوشي بر روي همه دستاوردهايي است که خون جوانان ما به پاي آنها ريخته شده در نتيجه هيچ مذاکره اي صورت نخواهد گرفت.

 وي همچنين به شهادت عالم رباني آيت الله سعيدي يکي از همراهان و مبارزان انقلاب اسلامي اشاره کرد.

 ايشان بحث اشتغال جوانان اشاره داشتند و عنوان کرد: عدم اشتغال زايي در سالهاي اخير باعث شد که مسئله اشتغال جوانان ناهنجاري هايي را به وجود آورد و مسئولين بايد در ابتداي امر مسئله شهرک هاي صنعتي را جهت اشتغالزايي اصولي پيگيري نمايند و معضل بيکاري و فساد را برطرف نمايند .

انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس