آخرین اخبار
کد مطلب: 125978
گزارش خبري؛
ضعف و ناتواني مسئولان از ساماندهي مشاغل مزاحم در لردگان+عکس
تاریخ انتشار : 1398/02/18 08:37:08
نمایش : 365
پرونده انتقال صنوف آلاينده لردگان به خارج از محدوده شهر سال هاست که در پيچ و خم زمان گرد و غبار به چهره خود آراسته و نيازمند تسريع در اجرا است.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ پرونده انتقال صنوف آلاينده لردگان به خارج از شهر سال‌ها است که در لابه‌لاي ديگر پرونده‌ها از ديد مسئولان مخفي مانده و طرح انتقال صنوف آلاينده شهر لردگان به خارج از شهر اگر چه داراي سابقه ده ها ساله است اما مسئولان اجرايي متولي در سال جاري مجدد گرد هم آمدند که قصه پر غصه صنوف مزاحم شهر لردگان را تعيين تکليف کنند.

انتقال صنوف تاکنون فقط  طرحي بوده که در قالب گفت و گو بين مسئولان رد و بدل شده  و صداي صدها شهروندي که در برخي  نقاط شهري به دليل سر و صداي اين آلاينده‌ها طعم آرامش را از ياد برده‌اند را در آورده است.

گويند رسم بر اين است که حرف مهي را مدام بايد بيان کرد تا بر ذهني بنشيند و کاري از پيش برود.
در اين راستا خبرنگار ما باري ديگر به بيان صداي شهرونداني مي‌پردازد که ندايشان از لابه‌لاي فريادهاي موتور جوشکاري شنيده نمي‌شود.

مشاغل مزاحم 
براين اساس اماکن توليد، بسته بندي و انبار مواد شيميايي، دامداري اعم از سبک و سنگين؛ توليد مصنوعات سيماني و موزائيک؛ سنگبري و سنگ کوبي، پايانه هاي بار و انبار موسسات باربري؛ شارژ گاز در کپسول، رنگ کوره اي)، جوشکاري ها، ريخته گري ها و ذوب فلزات، انبار انواع پسماند و ضايعات قابل بازيافت مشتمل بر فلزي و قراضه ها، صافکاري و تعميرگاه ماشين آلات و... جزو مشاغل و صنوف مزاحم محسوب مي شوند.

ساکنان برخي محلات و خيابان هاي لردگان از قضيه صنوف مزاحم رنج مي برند در اين راستا مي توان به برخي خيابان ها از جمله: خيابان چشمه برم، 17 شهريور، کمربندي رسالت، بلوار شهدا، چهارراه قدس و ... اشاره نمود که سال هاست درگير مشکلات ناشي از وجود صنوف مزاحم هستند.
  
بايد اندکي در خيابان هاي شهر لردگان قدم بزني تا معناي واقعي آلودگي صوتي را لمس کني....
 
سلب آرامش از شهروندان
زن ميانسالي که در نزديکي منزلشان تعميرکاران خودرو زيادي وجود دارد و با ابراز ناراحتي از اين وضعيت کنوني، اظهار داشت:  همسرم به سرطان مبتلا است و سرو صداي اين تعميرکاران آسايش و آرامش را از زندگي ما گرفته است و باعث آزارمان مي‌شوند و ديگر توان تحمل اين وضعيت کنوني را ندارم
 
يکي از ساکنان خيابان 17 شهريور در گفت و گو با خبرنگار ما، مي‌گويد: سال‌ها است که از صداي کسب‌وکار برخي مغازه‌ها مانند جوشکاري و تعميرات رنج مي‌برم.
 
سرعت خروج صنوف آلاينده از شهر لردگان افزايش يابد
يکي ديگر از ساکنان محله دشت آباد لردگان مي‌گويد: از زماني که چشم گشودم و تاکنون که بيش از 60 سال دارم، مشکلات زيادي را به خاطر کم کاري برخي از مسئولان متحمل شده‌ام.
وي با اشاره به مغازه‌هاي جوشکاري، صافکاري و...در حاشيه خيابان، مي‌گويد: يکي از مهم‌ترين مشکلاتي که گريبان گير زندگي ام شده، صداي گوش‌خراش اين‌گونه از شغل‌ها است.
خانمي که خانه اش در خيابان 17 شهريور واقع است و هر روز بايد از مغازه هاي اطراف خريد کند مي گويد: به دليل برش آهن و جوشکاري توسط جوشکاران مستقر در اين خيابان هر ماه دو سه تا چادرعوض مي کنم .  
 
 
تخريب چهره شهري
يکي ديگر از شهروندان لردگاني  ساکن در خيابان رسالت، مي‌گويد: صوف آلاينده در شهر باعث تخريب زيبايي در چهره شهر مي‌شود.
وي با بيان اينکه دختري کنکوري در خانه‌دارم، مي‌افزايد: متأسفانه سر و صداي حاصل از کار اين مغازه‌ها آرامش را از او گرفته و نمي‌تواند درس بخواند.
 
شهروند ديگري با بيان اينکه چند بار با اين مغازه‌ها برخورد داشته‌ام، مي‌گويد: البته اين افراد هم تقصيري ندارند چرا که اگر درب مغازه را براي کاسبي باز نکنند، چطور هزينه خانواده‌اي را تأمين کنند.
لذا همه ي شهروندان لردگاني خواستار انتقال اين صنوف به خارج از محدوده شهر شد و بيان دارند: انتقال آن‌ها مزيت هاي زيادي را عايد خودشان، شهروندان و مشتريانشان مي‌کند.

 
شرمندگي کاسبان صنوف آلاينده از کسب‌وکار
يکي از کسبه هاي اين صنوف که در تعمير ماشين مشغول به‌کار است، مي‌گويد: ما کاسبان نيز به خاطر اين شغل پر صدا شرمنده مردم هستيم. اما بايد براي امرارمعاش، خودمان را باکاري سرگرم کنيم، حرفه بچگي ام نيز تعمير در ماشين هاي کوچک و بزرگ بوده و از روي اجبار به سمت اين شغل پر سر رو صدا روي آورده ام.
وي ادامه مي‌دهد: مسئولان در ابتداي امر بايد براي فعاليت اين صنوف چاره‌انديشي کرده تا اين اختلافات در بين شهروندان به وجود نيايد. اميد است اين انتقال هرچه سريع‌تر انجام شود چرا که خودمان هم از ايجاد اين مشکلات در شهر به تنگ آمده ايم.
 

 
انتهاي پيام/630 ل

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس