آخرین اخبار
کد مطلب: 125962
ياداشت/
سپاه پاسداران؛ شکوه جهان اسلام
تاریخ انتشار : 1398/02/03 12:04:45
نمایش : 1399
تولد سپاه پاسداران از درون انقلاب شکوهمند اسلامي ايران پيامي بزرگ براي امپرياليسم جهان داشت و آن ظهور نيروي نظامي قدرتمند که احياگر شکوه جهان اسلام پس از قرن ها خواهد بود...
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ دوم ارديبهشت 1358، با فرمان تاريخي حضرت امام خميني (ره)، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تأسيس شد. تولد سپاه پاسداران از درون انقلاب شکوهمند اسلامي ايران پيامي بزرگ براي امپرياليسم جهان داشت و آن ظهور نيروي نظامي قدرتمند که احياگر شکوه جهان اسلام پس از قرن ها خواهد بود. سپاه پاسداران با اراده و رهبري امام خميني (ره)، براي حراست از انقلاب و ارزش هاي انقلابي شکل گرفت و با مديريت و تدبير امام خامنه اي (مد ظله العالي)، به نماد و سمبل مقاومت در جهان اسلام تبديل شد.
شروع جنگ عراق بر عليه ايران اگر چه آسيب هاي جاني و مالي زيادي بر کشورمان وارد آورد اما انگيزه اي بزرگ براي استحکام پايه هاي سپاه شد و با ظهور سرداران بزرگ از دل مردم انقلابي، سپاه به يک قدرت نظامي بزرگ در منطقه و جهان تبديل شد. به عبارتي اين جنگ، سپاه را در اوج جواني به بلوغ و پختگي رساند و از همان ابتدا به عنوان يک نيروي مردمي در همه عرصه هاي نظامي، امنيتي، اجتماعي، اقتصادي و.. در راه رسيدن به آرمان هاي انقلاب فعاليت و تلاش کرد.
اما نکته قابل اهميت اين است که سپاه زماني شکل گرفت که جهان تقسيم شده بين کاپيتاليسم غرب به رهبري آمريکا و کمونيست به رهبري شوروي با ارتش هاي مجهز و سلاح هاي پيشرفته در کشورهاي منطقه نفوذ و حضور گسترده اي داشتند اما با وجود اين شرايط سپاه پاسداران مسير مقاومت در منطقه را انتخاب کرد و پس از گذشته چهار دهه از انقلاب در اوج اقتدار و شکوه با پيروي از ارزش هاي اسلامي در بسياري از تحولات منطقه به عنوان حامي ملت هاي مظلوم نقش موثري ايفاد مي کند. در واقع راز اقتدار سپاه در مردمي بودن و تکيه کردن بر آرمان هاي امام (ره)، و ارزش هاي اصيل اسلامي است که همگي بخش جدانشدني سپاه پاسداران را تشکيل مي دهند. علاوه براين سپاه از ابتداي تشکيل تا به امروز در کنار ارتش جمهوري اسلامي همانند دو برادر که پشتوانه يکديگر هستند به ميهن و مردم خدمت کرده و در اين راه هميشه بر ارزش هاي اصيل انقلاب تأکيد کرده، نکته بسيار مهمي که باعث قدرتمند شدن سيستم نظامي – امنيتي کشور شده، به خصوص که پس از انقلاب به دليل موضع گيري جمهوري اسلامي ايران در قبال نظام سلطه جو حاکم بر جهان چالش هاي متفاوتي را پيش روي نيروهاي مسلح ايران قرار داد، اگرچه بسياري از اين بحران ها و چالش ها حاصل همکاري همه نيروهاي نظامي ايران بود اما نقش سپاه در عبور از بحران هاي امنيتي بخصوص در داخل و خارج از مرزهاي کشور نقش مهم و تأثير گذاري بوده است.
 حداقل در دهه اخير هيچ نيروي نظامي در جهان نتوانسته در مقابل قدرت هاي جهاني چون آمريکا و.. اقدامي انجام دهد اما سپاه پاسداران، آمريکا و نيروهاي آمريکايي در منطقه را بارها به چالش کشيده، چالشي که نتيجه آن اهتزاز پرچم ايران و اسلام در بسياري از کشورهاي منطقه است.
پيروزي هاي مکرر سپاه پاسداران در تحولات منطقه به خصوص در عراق و سوريه سيلي محکمي بر پيکره آمريکا و متحدين منطقه اي و جهاني اش بود، سيلي که موجب ترس و نگراني بسياري از دشمنان ايران شد، در واقع با وجود همکاري سپاه و ارتش، نظام جمهوري اسلامي ايران از هيچ تهديد داخلي و خارجي ترسي به خود راه نمي دهد اين به علاوه نيروهاي بسيجي که در مقابل هر گونه تحولات و اقدام خارجي بر عليه کشور هميشه داوطلب و آماده باش هستند، اين نهاد مقدس را به يکي از قدرتمند ترين نيروهاي نظامي جهان تبديل کرده است.
قطعا دوم ارديبهشت، روز بدي براي دشمنان جمهوري اسلامي است زيرا در چهل سال اخير تمام نقشه هاي آنها با شجاعت سرداران و سربازان سپاه پاسداران با شکست مواجه شد، اما اين ابتداي مسير است و تا اهتزاز پرچم صاحب الزمان (عج)، و تشکيل حکومت حضرت مهدي موعود (عج)، مسير سپاه ادامه خواهد داشت. اما دوم ارديبهشت براي همه ايرانيان يادآور شکوه تاريخ ايران و ايجاد امنيت و آرامش در داخل و خارج از مرزها و براي ملت هاي مسلمان مظلوم جهان يادآور منجي و قهرمان است.
نويسنده: محمد رضا عسکري

انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 جهت عضويت در کانال های خبري سلام لردگان روی تصاویر کليک کنيد
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس