آخرین اخبار
کد مطلب: 125732
محرم به لردگان نيامد! يا مسئولين بي توجهي مي کنند؟ + تصاوير
تاریخ انتشار : 1397/06/20 10:36:28
نمایش : 922
بايد افسوس خورد در کشور و نظامي که بن مايه آن براساس فرهنگ عاشورايي و آگاهي و روشنگري مکتب امام حسين (ع) بنا شده است، برخي از مسئولين و سازمان‌ها اينچنين به رخداد عظيم و تاريخي تشيع بي‌توجهي کرده و از آن فاصله گرفته‌اند.
به گزارش خبرنگار سلام لردگان؛ همواره با آغاز ماه محرم و برپايي مراسم سوگواري براي رهبر آزادگان جهان امام حسين (ع) فضاي کشور رنگ و بوي خاصي به خود مي‌گيرد به گونه‌اي که مردم و ادارات بنا بر عشق و اعتقاد قلبي و معنوي به فرهنگ عاشورا و محرم با سياه پوش کردن مکان‌هاي متعلق به خود اعم از برافراشته کردن پرچم‌هاي مشکي، چاپ بنر‌هاي با مضامين محرم، تزئين کردن ساختمان‌هاي خود با دست نوشته‌هاي محرم به استقبال اين ماه مقدس و عرفاني مي‌روند تا علاوه بر بعد باطني و معنوي به صورت عيني و ظاهري هم بزرگي و عظمت ماه محرم را احساس و خود را بيش از پيش با فرهنگ عاشورا و محرم نزديک کنند.

در شهرستان لردگان که همواره در ولايتمداري و دين داري در طول تاريخ اين کشور، کارنامه‌اي درخشان داشته است هم مردم و هم سازمان‌ها، نهاد‌ها و ادارات به استقبال ماه محرم رفته‌اند و فضاي معنوي خاصي به محيط‌هاي متعلق به خود داده‌اند، اما متاسفانه آنچه امروز از فضاي شهري شهر لردگان مشاهده مي‌شود، بيانگر اين است گويي محرم به لردگان نيامده است!

بايد افسوس خورد در کشور و نظامي که بن مايه آن براساس فرهنگ عاشورايي و آگاهي و روشنگري مکتب امام حسين (ع) بنا شده است، برخي از مسئولين و سازمان‌ها اينچنين به رخداد عظيم و تاريخي تشيع بي‌توجهي کرده و از آن فاصله گرفته‌اند.

چطور هروقت که مسئولين کشوري و استاني به اين شهرستان سفر مي کنند کل شهر با هزينه هاي بسيار بالا و آن هم از پول بيت المال بنر پوش مي شود و حضور مسئولين را خوش آمد ميگويند؟ اما جمله معروف رهبر فقيد انقلاب مبني بر اينکه ما هرچه داريم از محرم و صفر است به خوبي تبيين کننده جايگاه معنوي اين ماه عزيز در نزد مردم و مسئولين نظام است به فراموشي سپرده شد ؟!.

بايد از برخي مسئولين شهرستان لردگان سئوال کرد که دليل بي‌توجهي شما و زير مجموعه يتان در عدم آماده سازي فضاي شهري شهر لردگان براي محرم چه بوده است؟

آيا مسئولين آگاهي ندارد که ماه محرم در اين شهرستان آغاز شده است؟

آيا مسئولين شهرستان بر روي ميز مديريتي خود تقويم و سالنامه‌اي ندارند تا به آن بنگرد و ببيند که با آغاز ماه محرم، سياه پوش کردن نماد‌هاي شهري بر عهده دستگاه هاي فرهنگي است؟

آيا مسئولين وظايف فرهنگي خود را به فراموشي سپرده اند يا آنکه مديريت فرهنگي در لردگان تنها يک تابلويي بي‌جان و ناکارآمد است؟

اين تصاوير ساعت 10 صبح روز سه شنبه 20 شهريور 97 مصادف با اول ماه محرم  در شهر لردگان گرفته شده است.

انتهاي پيام/630 ل
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 


جهت عضويت در کانال خبري سلام لردگان اينجا را کليک کنيد

 
پیوند
سايت رهبري

دولت

مجلس